Taborjenje v Ruški koči
Pa smo dočakali… tabor na Ruški koči. Ob devetih smo se polni pričakovanj odpravili na pot z avtobusom. Ob prihodu nas je pričakal planinec Miro, ki nas je toplo pozdravil. Po razporeditvah po sobah in slastnem kosilu smo si odpočili, nato pa se odpravili na pohod. Na cilju pohoda nas je čakalo sladko presenečenje. Obiskali smo tudi deželo škratov in jim tudi zgradili domove. Pred pohorskimi škrati smo se skrili v dom in si priredili zabavo. Po večerji smo se odpravili v škratovo deželo in si ogledali njihove stopinje. Za uspešen zaključek dneva nas je obiskal čarodej.
Po napornem prvem dnevu, smo zjutraj dolgo spali. Ko smo pojedli zajtrk, smo se odpravili na vrh hriba, kjer so otroci prejeli planinski krst. Naužili smo se prelepih pogledov in se spustili na jaso, kjer smo imeli malico. Ponovno smo obiskali škratovo deželo, obnovili hiške in poiskali sveže stopinje škratov. Ob prihodu v kočo smo spakirali stvari, se okrepčali in se polni lepih vtisov počasi odpravili proti domu.
Tabor nam bo ostal v zelo lepem spominu.
Valentina Šotarič, Nataša Žnidarič
Plavalni tečaj
V mesecu maju so se otroci predšolskih skupin udeležili plavalnega tečaja v Termah Ptuj. Že celo šolsko leto smo odštevali dneve do plavalnega tečaja in se ga neizmerno veselili.
Plavalni tečaj je potekal v sproščenem vzdušju ob odličnih plavalnih učiteljih Plavalnega kluba Ptuj. Otroci so se preko igre v otroškem bazenu navajali na vodo. Kasneje so se preselili v večji bazen, kjer so se s pomočjo plavalnih pripomočkov učili tehnike plavanja žabice.
Plavalni tečaj nam je kljub malo slabšem vremenu minil kot bi trenil. V petek so otroci imeli preizkus plavanja. Otroci, ki so že znali plavati, so svojo tehniko izpilili. Veliko otrok neplavalcev, pa je ob koncu plavalnega tečaja preplavalo krajšo razdaljo.
Valentina Šoštarič in Anisa Šribar
OTROŠKA FOLKLORNA SKUPINA VRTCA GORIŠNICA
Otroci folklorne skupine Vrtca Gorišnica so se v aprilu 2023 udeležili srečanja otroških folklornih skupin pod imenom Sedem korakov. Nastopilo je 12 skupin. Srečanje se je izvajalo v Kulturno poslovnem centru Majšperk.
Otroci so se predstavili s spletom Ringa ringa raja. V svoji zgodbi so predstavili otroško igro nekoč, ki se je zelo razlikovala od igre otrok današnjega dne.
Naslov odrske postavitve: Ringa ringa raja.
Nekoč so se otroci igrali preproste rajalne igre in posnemali plese odraslih. Dečki so radi nagajali deklicam, zato so se deklice raje igrale same.
Dečki so preskakovali konjiča, deklice pa so rajale v krogu in pele pesem Ringa ringa raja. Fantje so se naveličali igre in začeli nagajati deklicam. Vlekli so jih za kite in krila. Deklice so se razjezile in otroci so se začeli zbadati z zbadljivkami. Nato so fantje zapeli pesem Tinka Minka pod goro. Med petjem pesmi so se otroci pripravili za ples in zaplesali Kosmatačo in Špicpolko. Po drugem plesu se je deklica razjezila in hotela domov. Ostali otroci so ji žugali ter peli pesem Dekle razposajeno, kak si ti razvajeno. Deklica je tekla naprej, otroci so jo s petjem pospremili z odra.
Za nami so naporne vaje in oba nastopa. Sedaj se bomo posvetili otroški igri, preprostim plesom in ljudskim pesmim.
Konec šolskega leta se naše poti razhajajo, saj se otroci poslavljajo od vrtca in v jeseni vstopajo v hišo učenosti. Vzgojiteljici si želiva, da bi tudi v naslednjih letih obiskovali folklorno dejavnost in tako pomagali ohranjati slovensko kulturno dediščino.
Zahvaljujeva se staršem folklornikov, da spodbujate svoje otroke in jih spremljate na nastopih, saj to otrokom in tudi nam, vzgojiteljicam, veliko pomeni.
Andreja Fekonja in Monika Černenšek
DEJAVNOSTI OB DNEVU ZEMLJE
Skrb za okolje je ena poglavitnih aktivnosti, v katero smo otroci in strokovne delavke našega vrtca vključeni skozi celo šolsko leto. Pogovori o naravi, gibanju in zdravju ter različna ustvarjanja na eko teme, popestrijo naš vsakdan.
Otroci svoja znanja o skrbi za okolje pridobivajo na praktičen način. Sprehodi z opazovanjem naravnega okolja in sprememb v njem, opazovanje estetskih značilnosti in pohodi v naravo z raziskovanjem, dajejo največ, kar lahko najmlajše generacije pridobijo za pozitivno trajnostno prihodnost.
Poseben poudarek v našem vrtcu dajemo obeležitvi Dneva zemlje, ko smo si z otroki ogledali videoposnetek Bodi ekokul - Varujmo naš planet. Ustvarjali smo na temo: »Naš planet«, posadili drevo, vsaka skupina je planet Zemljo izdelala ter jo razstavila pred svojo igralnico, naredili smo še metulja v barvah Zemlje.
Ker smo eko frajerji, smo okolico vrtca, šole ter športnega parka očistili odpadkov. Za konec smo si v naravi, na prostem privoščili še igralni dan po željah otrok.
Valerija Vnuk Tušak
Praznovanje rojstnih dni s stanovalci Doma upokojencev Muretinci
Dne, 26. 4. 2023, smo se Oblački odpravili z avtobusom v Dom upokojencev Muretinci, kjer nas je čakalo druženje in praznovanje s starostniki. Ko smo prispeli, smo se sprehodili med vrtovi, kjer smo opazovali različne rastline in živali. Nato smo se vsi skupaj zbrali v jedilnici, kjer so nas čakali starostniki, ki so februarja, marca in aprila praznovali rojstni dan. Naša skupina jim je pripravila krajši program. Zapeli smo štiri pesmice in zaplesali dva plesa. Nato so pripeljali rojstnodnevno torto. Ob torti smo skupaj zapeli Vse najboljše in sledilo je sladkanje. Po pogostitvi je sledilo še plesno rajanje in zabava. Vsi skupaj smo plesali in prepevali. V zahvalo smo jim pripravili album z risbami, na katerih smo upodobili cvetoči travnik. Na naslovnici albuma je naša skupinska fotografija. Preživeli smo čudovit dan in v vrtec smo se vrnili vsi zelo dobre volje. Bili smo veseli, da smo lahko nekomu polepšali praznovanje rojstnega dne
Anisa Šribar in Marinka Belšak
OBELEŽILI SMO DAN ŠOLE
V petek, 14. 4. 2023, smo v našem vrtcu obeležili dan šole. Ta dan smo vsak v svoji igralnici pripravili različne gibalne dejavnosti. Gibalne postaje so bile opremljene z najrazličnejšimi športnimi pripomočki ter prilagojene starosti otrok. Otroci so prehajali iz igralnice v igralnico ter si pri tem razvijali gibalne sposobnosti.
Po končanem športnem dopoldnevu so nas naši kuharji razveselili z marmeladnimi in čokoladnimi palačinkami, ki so bile lepa nagrada za dobro opravljene športne naloge.
Tanja Majerič
TUDI MI SMO ZA!
Kljub temu, da zaradi lakote in podhranjenosti trpi okoli 800 milijonov ljudi, se na svetu zavrže približno 17 % proizvedene hrane. Globalno gledano je 2 % zavržejo trgovci, 5 % gostinci, največ, 11 %, pa gospodinjstva. Če želite ustvariti boljši svet brez zavržene hrane, skupaj z nami podprite Slovenski dan brez zavržene hrane in postanite zgled drugim.
#DanBrezZavrženeHrane
DOM JE TAM, KJER JE DRUŽINA
Vsak potrebuje hišo, v kateri lahko živi,
ampak družina je tisto, kar zgradi dom.
(Anthony Liccione)
Družina je edinstven dar. Je najmočnejša celica, kjer se počutimo varni in smo obkroženi z ljudmi, na katere se lahko vedno zanesemo. Od družinskih članov se učimo spoštovanja in potrpežljivosti, kako dajati ter sprejemati brezpogojno ljubezen. Tako se stkejo neprecenljive vezi za celo življenje in ob tem nastanejo neprecenljivi spomini. Nekatere spomine uspemo zbrati v albumu, nekatere pa si vtisnemo globoko v srce.
S prireditvijo smo skupine prikazale najpomembnejše trenutke v življenju. Kako se je začela naša zgodba? Skupina Škrati je predstavila ljubezen iz šolskih dni, skupina Kapljice je prikazala ples na veselici, skupina Sončki je pripravila poročni obred, kjer ni manjkalo metanje šopka, po poroki se je družina povečala, kar so nam pokazali otroci iz skupine Mehurčki. Družina se odpravi tudi na družinski izlet. Otroci skupine Lunice so se odpravili na smučanje. Otroci so postajali starejši, ob odraščanju so začeli obiskovati diskoteke, kar je še posebej zbujalo skrb staršem. Kako so se otroci odpravili v diskoteko, so nam pokazali otroci skupine Oblački. Pri odraščanju pa so nastali tudi lepi spomini, ko so otroci zaplesali na maturantskem plesu. Skupina Zmajčki je zaplesala ob ritmu glasbe, ki jo slišimo na maturantskem plesu. Skupina Mavrice je prikazala praznovanje Abrahama. Zbudili so abrahamovko in ji pripravili presenečenje. Ko postanemo starejši, začnemo pozabljati, kar so nam prikazali otroci skupine Zvezdice, ki so se prelevili v babice in dedke. Babici so pomagali poiskati zobe. Zgodba se je končala z družinskim praznovanjem, ki ga je prikazala skupina Balončki. Za piko na i pa je po dvorani odmevala pesem Rad bi svet naučil pesem, ki smo jo zapeli vsi otroci z vzgojiteljicami.
Petra Šegula, Nika Bohl
VRTEC GORIŠNICA NA SEJMU ALTERMED V CELJU
Sejem Altermed - Green Vita izpostavlja pomen zdravja, naš odnos do zdravja in pojmovanje zdravja kot vrednote. Tema letošnjega sejma je bila »Zdrava hrana in prehrana ter trajnostni razvoj: izziv današnjega časa«.
Skozi celo šolsko leto se v vrtcih izvajajo različne aktivnosti, ki temeljijo na poudarjanju zdravja. Prav zato sva se vzgojiteljici Jurka Žohar in Valerija Vnuk Tušak odločili, da se na sejmu predstaviva z lokalno pridelano hrano in predstaviva sodelovanje vrtca z lokalnimi kmetijami. Glavni cilj je bil otroke preko različnih aktivnosti ozaveščati o pomenu zdravja. Spoznali smo, da zdravje temelji na zdravi in uravnoteženi prehrani, telesni aktivnosti, medsebojnih odnosih in varnem otrokovem okolju.
Projekt, ki sva ga na sejmu predstavili, sva poimenovali LOKALNO – IDEALNO. Na stojnici sva razstavili pridelke domačih pridelovalcev: korenček, korenčkov sok, redkvico, rdečo peso in zeleno kmetije Lesar, Ptujski luk kmetije Pignar, akacijev, cvetlični in kostanjev med Čebelarstva Dovečar, domačo vegeto in zelje kmetije Gašparič, bučna semena z različnimi okusi in bučno olje Oljarne Korošec, mleko in skuto kmetije Munda … Na plakatih sva razstavili prikaz dejavnosti otrok v vrtcu, ko smo čebelarili, pripravljali smuti iz rdeče pese, kisali mleko, rezali, ribali ter degustirali korenček. Skupaj z otroki smo naredili še recikliran korenček iz plastenk.
Obiskovalci so bili nad stojnico, lokalnimi pridelki in izdelki ter delom otrok navdušeni. Največ pomenijo pohvale Ekošole, ki nas je odlično ocenila in pohvalila sodelovanje z lokalnimi pridelovalci. Vsem, s katerimi sva sodelovali, pa se iskreno zahvaljujeva za njihovo pomoč in pripravljenost.
Valerija Vnuk Tušak
Pust širokih ust
Za nami je pustni čas. Letos smo imeli v ponedeljek in torek pustne delavnice. Po skupinah so se izdelovale različne maske in pustni okraski, ki smo jih nato razstavili pred igralnicami. Rdeča nit letošnjega pustovanja so bile tradicionalne maske. V sredo smo se vsi skupaj zbrali v atriju vrtca, kjer smo pričakali različne maske. Obiskat so nas prišli pokači, kopjaši iz Markovcev, ruse in kurenti. Maske so se predstavile po skupinah in otroci so se lahko z njimi tudi fotografirali. Sledilo je pustno rajanje vseh vrtčevskih skupin in povorka po Gorišnici. V četrtek smo nadaljevali z druženjem in rajanjem, ta dan smo se tudi fotografirali. Petek je bil pustno igralni dan. Veliko smo se zabavali, plesali in si ustvarili pravo pustno vzdušje.
Radi bi se zahvalili učencem OŠ Gorišnice, učiteljem in kopjašem iz Markovcev, ki so s svojim obiskom pomagali, da smo otrokom pričarali posebno pustno vzdušje.
Anisa Šribar in Aleksandra Sok
Pomladno prebujanje
Predšolski otroci smo se v ponedeljek, 20. 2. 2023, odpravili z avtobusom na Ptuj, kjer smo sodelovali v pustni povorki vrtcev. Ko smo prispeli, smo dobili štručke in topel čaj. Povorka se je začela pri Ptujskem gradu in je potekala skozi mesto. Obiskovalcev je bilo veliko. Naši otroci so predstavljali pomladno prebujanje, naslikali smo pravo pomlad. Otroci so bili žabice, rožice, muhe, pikapolonice, metulji in mravlje, vzgojiteljice so predstavljale vrtnarke. Cilj povorke je bil v dvorani Campus, kjer smo zaključili s pustnim rajanjem. Najprej smo se posladkali s krofi, nato smo plesali in rajali. Obiskali so nas tudi kurenti. Pred odhodom smo pojedli še kosilo in se počasi odpravili na avtobus nazaj proti vrtcu. Ta dan je bil posebno doživetje, saj smo bili vsi pustno razpoloženi. Nazaj v vrtec smo se vrnili zelo dobre volje in predvsem z lepimi spomini.
Anisa Šribar in Valentina Šoštarič
Medgeneracijsko druženje s starostniki
V prazničnem decembru smo se z avtobusom podali na pot. Že vožnja je bila pravo doživetje za otroke iz skupine Zmajčki. Odpravili smo se v Dom starejših občanov Muretinci. Ob vstopu vanj smo bili malo zadržani, ker je bil to naš prvi obisk. Starostnikom smo se predstavili s sklopom prazničnih pesmi in deklamacij. Sledila je telovadba, pri kateri so se tako otroci kot tudi oskrbovanci zelo zabavali. Igre smo prilagodili, da so bile primerne za vse. Zaposleni so takoj opazili, kako dobro vplivajo otroci na starejše. Nekateri med njimi se s težavo gibajo, ob prisotnosti otrok pa je bila ta težava dosti manjša in so izvajali gibe, ki jih sicer ne zmorejo. Za nas so pripravili pravo praznično pojedino, da smo se posladkali. Za konec smo še skupaj zaplesali ob poskočnih ritmih. Ob slovesu smo se dogovorili, da bomo na naslednjem srečanju še plesali.
Valentina Šoštarič
BOŽIČNO PRAZNOVANJE
Pred začetkom božično-novoletnih praznikov smo za otroke naše občine pripravili predstavo, na katero je prišel tudi Božiček, in obdarovanje.
Strokovne delavke vrtca smo združile moči in za otroke pripravile predstavo z naslovom »Božično praznovanje« po predlogi pravljice Kate Westerlund – Božično praznovanje. Razdelile smo si vloge, si priskrbele kostume ter pridno vadile. Da bi predstava bila še bolj zanimiva, smo k sodelovanju povabile plesni krožek po mentorstvom učiteljice Irene Forštnarič in učitelja glasbene umetnosti Aleša Pevca. Učenke plesnega krožka so pripravile ples »Snežink«. Učitelj Aleš Pevec je poskrbel za klavirsko spremljavo ob petju. Da je predstava dobro zvočno zaživela, je poskrbel Aleš Zavec, ki nam je pomagal pri ozvočenju.
Skozi zgodbo smo predstavili gozdne živali, ki so v mrzli zasneženi zimi povsod po gozdu iskale hrano. Otroci, ki so bili zelo pozorni, so gozdnim živalim nastavljali hrano, ki so jo živali vedno znova odkrile, si jo med seboj razdelile in ob tem priredile božično praznovanje. Prijetna zgodba govori o tem, kako pomembno je, da si med seboj pomagamo in si vse delimo, saj imamo tako veliko prijateljev.
Seveda so se otroci najbolj razveselili prihoda Božička in njegovega darila. Otroci so se z Božičkom in živalmi fotografirali ter jih z občudovanjem opazovali. Ob predstavi so otroci veselo uživali.
Lidija Domanjko
PRAZNIČNI DECEMBER V NAŠEM VRTCU
Letos smo praznični mesec ponovno doživeli v vsej svoji veličini druženja, veselja, radosti in povezovanja. Aktivnosti za praznični mesec smo načrtovali že konec meseca novembra, ko smo iskali ideje in zamisli o dogodkih in dekoraciji.
Vzgojiteljice smo se med seboj povezale in pripravile praznično okrasitev in dekoracijo, ki je po vrtcu zableščala že s prvim decembrom. Pred vrtcem smo uredili kotiček za fotografiranje z okrašenimi smrečicami in nabiralnikom za Božičkovo pošto. Vsa dekoracija se je smiselno nadaljevala v notranjost vrtca, kjer smo v hodnikih izobesili venčke z naravno dekoracijo.
Skozi cel mesec so potekale različne praznične dejavnosti. Povabili smo stare starše in skupaj z njimi zapeli, si pripovedovali različne pravljice in zgodbe ter jim pripravili praznični nastop in presenečenje. V vrtcu je prijetno zadišalo po praznični peki. Nekatere skupine so skupaj z babicami in dedki pekle kekse, slanike, pico, rogljičke.
Ogledali smo si praznično predstavo gledališča Kolenc z naslovom »Škratka na delu«. Otroci so ob ogledu predstave uživali in se nasmejali škratovim dogodivščinam.
V vrtcu smo si ob pomoči kuharjev znova pripravili samopostrežni zajtrk. Otroci so si tako sami izbrali, kaj bodo jedli za zajtrk, starejši otroci so si hrano sami nadevali in odnesli v igralnico.
Ob vsem tem izobilju nismo pozabili na gibanje, ki ga otroci nadvse obožujejo in ga potrebujejo. V vsaki igralnici smo strokovne delavke pripravile praznični gibalni poligon. Otroci so se v igralnicah menjevali in premagovali vse gibalne izzive. Spoznavali smo igralnice svojih vrstnikov in se prosto igrali v sosednji igralnici. Otroci so tako raziskovali in se igrali z igračami svojih vrstnikov.
Seveda nismo pozabili niti na praznično rajanje okrog smrečice. Skupaj smo zaplesali na različne zabavne in otroške praznične pesmice.
Vse strokovne delavke smo se trudile, da smo otrokom približale čarobnost praznikov, druženje, veselje in zadovoljstvo. Otrokom smo pripravile raznolike aktivnosti, s katerimi smo želele dodati še kakšno novo dogodivščino v njihovem otroštvu.
Lidija Domanjko
Kaj bom postal, ko bom velik?
V mesecu novembru smo v skupini Oblački spoznavali poklice. V ponedeljek, 21. 11. 2022, smo obiskali frizerski salon, kjer nas je pričakala prijazna frizerka Mateja. Pokazala nam je delo v salonu in vsem otrokom naredila frizure. Naslednji dan smo se odpravili v trgovino, kjer smo spoznali poklic trgovca. Tam smo opravili nakup. Ugotovili smo, da je ogromno poklicev tudi v našem vrtcu in šoli, zato smo se odpravili na sprehod po šoli. Ustavili smo se pri računovodkinji in tajnici. Ta dan smo preživeli tudi v kuhinji, kjer nam je prijazen kuhar Simon pokazal lonce, v katerih pripravljajo kosilo za nas. Skupaj smo kuhinjo tudi raziskali. Zanimal nas je še poklic učitelja. Naslednje dopoldne smo preživali skupaj s prijaznim učiteljem Bogdanom, ki nam je razkazal tehnično učilnico. Spoznali smo tudi stroje, s katerimi bomo čez nekaj let tudi sami ustvarjali. Za konec pa smo sami narisali in ustvarili čudovite risbice, ki prikazujejo, kaj bomo postali, ko bomo veliki.
Anisa Šribar in Marinka Belšak
SONČKI, KUHARJI
V mesecu novembru smo v skupini Sončki spoznali poklic kuharja. Obiskali smo kuharje v naši kuhinji in jih opazovali pri svojem delu. Da bi zares spoznali, kako se kuha, smo se tudi sami preizkusili v vlogi pravih kuharjev. Zavezali smo kuharske predpasnike in si nadeli kuharske kape.
V prvem tednu smo se lotili peke pizze. Zamesili smo testo, ga pokrili in počakali, da je bilo pripravljeno na gnetenje. Otroci so z veseljem in navdušenjem sodelovali in komaj čakali, da bodo lahko na pizzo položili še zadnji sestavini – šunko in sir. Veseli smo pizzo odnesli v kuhinjo in počakali, da se speče. Še večje veselje je sledilo, ko je kuhar prinesel pečeno pizzo v igralnico. Naslednji dan smo se lotili kuhanja jabolčnega kompota. Veselega kuharskega ustvarjanja seveda še ni konec, saj nas čaka še veliko zabavnih receptov.
Vzgojiteljici: Nuša Maltarič Glaser in Nika Bohl
MASLO, MED, KRUH, MLEKO, JABOLKO – TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK V VRTCU
Namen projekta je izobraževati, obveščati in osveščati otroke in vzporedno, v določenem obsegu, tudi širšo javnost o pomenu zajtrka v okviru prehranjevalnih navad, pomenu in prednostih lokalno pridelanih živil slovenskega izvora, pomenu kmetijske dejavnosti in čebelarstva za pridelavo in okolje. Pomembno je tudi splošno osveščanje otrok o pomenu zdravega načina življenja, vključno s pomenom gibanja, zdrave prehrane in izvajanja športnih aktivnosti.
Kot vsako leto smo tudi to leto pripravili tradicionalni slovenski zajtrk. Po zajtrku, ki je vseboval maslo, med, kruh, mleko in jabolko, je vsaka skupina pripravila dejavnost v svoji igralnici. Pripravili smo didaktične igre na temo zdrave prehrane. Skupine so lahko prehajale iz igralnice v igralnico in se rokovale z različnimi didaktičnimi igrami, ki smo jih vzgojiteljice prilagodile glede na starost otrok. Najmlajši otroci so razvrščali sadje in zelenjavo, naredili svoj sadno-zelenjavni vrt, nahranili lačno gosenico, sestavili hruško in jabolko, iz domačega plastelina oblikovali sadje, pri starejših otrocih pa so vzgojiteljice pripravile igro spomin, sestavljanke, razvrščanje sadja in zelenjave v barvne obroče, razvrščanje zdrave in nezdrave hrane v škatle, ristanc, molzenje krave, izdelavo sadnih nabodal itd. Otrokom so bile dejavnosti všeč in navdušeni so bili nad tem, da so lahko obiskali še druge igralnice.
Petra Šegula, Aleksandra Sok
SAMOPOSTREŽNI ZAJTRK V VRTCU
Skrb za dobro počutje, varnost in zdravje otrok so nekatere izmed osnovnih nalog vseh zaposlenih v Vrtcu Gorišnica. Varna, uravnotežena in kakovostna zdrava prehrana je eden od temeljev zdravja, saj zagotavlja ustrezen razvoj in dobro počutje. Zavedamo se, da je naša vloga izredno pomembna, zato otroke ob različnih dejavnostih seznanjamo z osnovami skrbi za lastno varnost, zdravje in kulturo prehranjevanja.
Kot vsako leto, smo tudi letos v našem vrtcu otroci in vzgojiteljice izvedli samopostrežni zajtrk. V večnamenskem prostoru so nam kuharji pripravili raznovrsten zajtrk, kjer smo si ga lahko tudi sami postregli. Otroci so bili navdušeni, saj so izbrali tisto, kar jim je bilo najbolj všeč. Seveda so ta dan bili želodčki še posebej lačni, zato so si otroci lahko šli iskat še več jedi.
Z različnimi inovativnimi pristopi, raznoliko ponudbo in sproščenim načinom uživanja obrokov v družbi svojih sovrstnikov celostno zajamemo področje prehrane. Zagotovo pa je samopostrežni zajtrk dogodek, ki je otrokom všeč in komaj čakamo, da se spet izvede.
Petra Šegula, Aleksandra Sok
Medgeneracijsko druženje
Letošnje leto smo se v skupini Oblački veliko pogovarjali o medsebojni pomoči in sodelovanju. V sredo, 19. 10. 2022, smo se z avtobusom odpravili v Dom upokojencev Ptuj, enoto Muretinci. Ko smo prispeli, smo si najprej ogledali, kje stanujejo starejši, videli pa smo tudi čudovite vrtove in živali. Nato smo se predstavili z nastopom, ki smo ga pripravili za njih. Zapeli smo nekaj pesmic in deklamirali pesem o jeseni. Sledila je skupinska telovadba, ki jo je vodila delovna terapevtka. Po tem smo imeli kostanjev piknik. Pekli smo kostanje in pili sok. Dogovorili smo se za naslednje srečanje, ki se ga že vsi veselimo. V vrtec smo se vrnili dobre volje in polni prijetnih občutkov, saj smo vedeli, da smo z našim obiskom nekomu polepšali dan.
Anisa Šribar in Marinka Belšak